Україна, Литва і Польща закликали посилити санкції проти РФ

ДУМКА 20, Грудень 2021, 19:33 313
Україна, Литва і Польща закликали посилити санкції проти РФ

Президент Володимир Зеленський, Президент Польщі Анджей Дуда і Президент Литви Гітанас науседа в спільній заяві закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Росії, а РФ – відвести війська від українських кордонів і тимчасово окупованих територій.

Про це йдеться в повідомленні офісу Президента.

“З нагоди 30-річчя визнання відновлення незалежності України Республікою Польща і Литовською Республікою Президенти України, Литви і Польщі закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Російської Федерації через її триваючу агресію проти України і ще раз закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України і з тимчасово окупованих територій”,-йдеться в спільній заяві країн.

Також країни погодилися з необхідністю спільних зусиль для посилення стійкості до загроз в регіоні з боку Росії для протидії їм більш ефективним і скоординованим способом.

Крім цього, сторони висловили глибоку стурбованість проектом” Північний потік – 2″, який є викликом для безпеки Європейського регіону.

Країни заявили, що готові спільно діяти з метою протистояння монополізації європейського газового ринку Росією.

Також Литва і Польща підтвердили прихильність суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води.