Україна матиме завод з виробництва власного ядерного палива

ДУМКА 18, Березень 2019, 15:35 613
Україна матиме завод з виробництва власного ядерного палива

В Україні заплановане будівництво заводу із виробництва ядерного палива, а також буде збудоване сховище відпрацьованого палива у складі “Енергоатому”. Це стане одним з важливих кроків на шляху до енергетичної незалежності від РФ.

Власне ядерне паливо необхідне для забезпечення роботи атомних електростанцій держави. Сьогодні над цим проектом працює український уряд.

“На користь цієї пропозиції говорить той факт, що “Енергоатом” – єдиний споживач ядерного палива і вже виготовляє окремі складові, що полегшує реалізацію і імплементацію цього проекту”, – пояснив Петро Порошенко на нараді стосовно атомної енергетики України.

Наступним важливим пунктом для забезпечення енергетичної незалежності від Росії, буде спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС. Будівництво даного сховища розпочате ще у 2017 році. На це США виділили кредит 250 млн.доларів.

Наразі,на Хмельниччині вже стартували два масштабні проекти щодо розширення АЕС. Запланована добудова 3 і 4 енергоблоків у рамках проекту “Енергетичний міст Україна – ЄС”.