Україна може приєднатись до НАТО за спрощеною процедурою – Politico

ДУМКА 17, Червень 2023, 07:38 12716
НАТО

Кількість країн, які підтримують вступ України до НАТО за спрощеною процедурою, збільшується і це рішення можуть затвердити на саміті Альянсу у Вільнюсі.

Про це інформує видання Politico.

Джерела видання відзначають, що генсек НАТО Єнс Столтенберг у приватній розмові підтвердив, що союзники можуть погодитись з пропозицією, що Україна може приєднатись до НАТО за спрощеною процедурою після закінчення війни.

Сигналом для цього, стверджує видання, стала готовність президента США підтримати такий крок.

“Якщо це те, чого Америка дуже, дуже, дуже хоче, вони зазвичай можуть досягти цього”, – сказав посадовець однієї з держав НАТО. Інший посадовець також підтвердив цю тезу.

Джерело видання у дипломатичних колах у Північній Європі повідомило, що ця пропозиція може увійти у політичний пакет, який запропонують Україні на саміті в вільні разом з двосторонніми гарантіями безпеки.

Водночас кілька країн Південної Європи виступають проти вступу України до НАТО за спрощеною процедурою, оскільки побоюються, що це розлютить Кремль і призведе до ескалації війни, а також ускладнить відновлення відносин з Росією.

Також джерела повідомляють, що Туреччина та Угорщина не хочуть наближати Україну на шляху до членства в Альянсі.

Разом з тим джерела видання стверджують, що загалом країни НАТО налаштовані на відкритий діалог щодо такого підходу.

Нагадаємо, раніше колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен заявив, що деякі країни НАТО можуть бути готові відправити війська в Україну, якщо інші країни-члени не нададуть гарантій безпеки Києву.