Україна сама визначатиме, які свої території буде звільняти, – Держдеп

ДУМКА 23, Червень 2022, 03:04 444
Україна сама визначатиме, які свої території буде звільняти, – Держдеп

Україна має право самостійно вирішувати, як оборонятися від наступу РФ і до яких рубежів визволяти територію від російського агресора, а США разом із союзниками допомагатимуть їй у цьому, так само як і в досягненні процвітаючого майбутнього.

З відповідною заявою виступила в середу на міжнародному форумі, організованому “Атлантичною радою” перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

“Тут важливе не наше судження, це погляд України на те, чого вона хоче для себе та для власного майбутнього”, – відповіла Шерман на прохання прокоментувати заяву Президента України Володимира Зеленського про наміри ЗСУ звільнити не лише території, захоплені Росією за останні місяці, а й землі, окуповані з 2014 року, в тому числі Крим і ОРДЛО.

Перша заступниця держсекретаря США також нагадала, що путін сам почав порівнювати себе з Петром Першим ХХІ століття, і лише він винен у розв’язанні неспровокованої війни проти України.

“Отже, чого хоче Україна для власного майбутнього – це мати змогу вирішувати, яким воно буде, і цього прагне для себе кожна країна. І ми, і Європейський Союз, понад 40 країн у всьому світі підтримали санкції та інші дії, закликавши до припинення неспровокованої, несправедливої та дійсно жахливої війни путіна”, – наголосила Шерман.

Вона зауважила, що мета США, а також союзників і партнерів – побачити демократичну, незалежну, суверенну й процвітаючу Україну, яка матиме достатньо засобів для стримування й захисту від подальшої агресії. У цьому контексті вона підтвердила, що Сполучені Штати продовжують бути відданими принципу “нічого про Україну без України”.