Українську армію скоротять на 40 тисяч,- Міноборони

Ірина Дубровська 15, Червень 2020, 18:06 127
Українську армію скоротять на 40 тисяч,- Міноборони

Міністр оборони підтвердив інформацію про скорочення ЗС України на декілька десятків тисяч осіб, проте обіцяють нікого не звільняти – заповнятимуть вакантні посади, яких вдосталь.

Про це повідомив генерал-лейтенант Забродський, екскомандувач Десантно-штурмових військ, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Пише Український дощ«По-перше: пан міністр підтвердив, що заходи із модною назвою «оптимізація», а саме скорочення, саме так, плануються. По-друге: заходи плануються і будуть проводитись обережно і виважено. І по-третє: враховуючи велике значення саме людського фактору, Міністерством оборони України не планується скорочення невакантних посад», – розповів Забродський про засідання комітету.

Водночас, за інформацією генерала, вже заплановано скорочення чисельності Сухопутних військ більш ніж на десять тисяч чоловік, Повітряних Сил, Морської піхоти та Десантно-штурмових військ (ДШВ) – по декілька тисяч осіб. Загалом близько сорока тисяч посад.

Зокрема, ідеться про скорочення декількох ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів у ДШВ і Морській піхоті.

Забродський наголосив, що існуючі структури бойових частин і підрозділів запроваджені у відповідь на виклики часу, які постали перед ЗСУ протягом останніх шести років.

За інформацією Міноборони, реальна чисельність військовослужбовців у ЗСУ складає 193 880 осіб. Яка штатна чисельність ЗСУ, наразі невідомо, неофіційно називають цифру понад 300 тисяч.