Українці запам’ятають, що Німеччина відмовилася допомогти відбити агресію РФ, – Кулеба

ДУМКА 23, Січень 2022, 15:48 499
Українці запам’ятають, що Німеччина відмовилася допомогти відбити агресію РФ, – Кулеба

Глава МЗС України Дмитро Кулеба піддав критиці відмову Берліна постачати зброю в Україну.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

“Ми розчаровані тим, що Німеччина як і раніше не дає дозволу на поставку оборонних озброєнь в Україну, особливо з урахуванням поточної ситуації”,-сказав український міністр.

Він висловив сподівання, що офіційний Берлін змінить свою позицію з цього питання.

“Відмова Німеччини в цьому питанні також розчаровує українську громадськість. На жаль, українці пам’ятатимуть про це десятиліттями, і мені як міністру закордонних справ від цього дуже сумно. Хочу, щоб наше партнерство процвітало і щоб люди відчували дружні і теплі почуття один до одного”, – сказав він.

Кулеба також зазначив, що Німеччина допустила “помилки щодо України” під час Другої світової війни і частина її відповідальності полягає в тому, щоб “приймати правильні рішення сьогодні”.

“Україна зазнала величезних втрат і руйнування під час Другої світової війни. Тепер, коли ми знову страждаємо, єдина відповідна політика-це дозволити нам захищатися”.

“Чим сильніше зараз Україна, тим нижче ризик чергового військового конфлікту з Росією. Путін не почне нову атаку на Україну, знаючи, що ціна буде занадто високою”, – упевнений він.