Уряд України хоче переглянути угоду про асоціацію з ЄС

Ігор Богун 9, Жовтень 2019, 20:44 194
Уряд України хоче переглянути угоду про асоціацію з ЄС

У Брюсселі заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче оновити Угоду про асоціацію із Європейським союзом.

Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

За його словами, низка положень в Угоді про асоціацію передбачають її періодичний перегляд, і Київ зацікавлений у поглиблені відносин.

“Нам дуже цікаво зрозуміти позицію Європейського союзу, наскільки вони налаштовані на цю роботу, і наскільки вони готові її пришвидшити. Те, що ми бачимо сьогодні – це дуже конструктивне ставлення до того, що ми будемо активно говорити про модальності, про умови, про календар оновлення угоди вже цієї осені”, – розповів Тарас Качка після зустрічей в Європейській комісії.

Також, за словами торгового представника, Україна хоче пришвидшити інтеграцію за рахунок укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції АСАА, яку ще називають “промисловим безвізом”.

За словами Тараса Качки, мова йде про уніфікацію стандартів: “Нам треба систему, яка виросла з радянської системи, зробити такою ж, як працює в ЄС. Це справді стосується стандартів і технічного регулювання. Якщо ми це зробимо, це означає, що національне українське законодавство сприяє тому, що деталі автомобілів, виготовлені в Україні, відповідають усім нормам, вони входять у пази нормально в автомобілі, які збираються в Європейському союзі, те саме стосується вагонів, те саме стосується іграшок, іншої промислової продукції, будь якої”.