В “ЄС” пообіцяли зайняти жорсткішу позицію щодо Зеленського і його партії

Ірина Дубровська 30, Серпень 2020, 18:43 1091
В “ЄС” пообіцяли зайняти жорсткішу позицію щодо Зеленського і його партії

Заява першого заступника голови Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України (ТКГ) Вітольда Фокіна про можливість проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), загальної амністії і “особливого статусу” – це план демонтажу української державності, заявляють у партії “Європейська солідарність”. Так Україна піде навіть на більші поступки, ніж на даний момент вимагає Кремль.

“Якщо в Мінських угодах йдеться про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, Фокін пропонує особливий статус для всього Донбасу. Таким чином, представник України в переговорній групі пропонує росіянам навіть більше, ніж вони просять”, – йдеться в опублікованій на сайті партії, заяві “ЄС”, повідомляє “Думка”.

У “Європейській солідарності” наголосили на неподільності та територіальній цілісності України. А вибори на нині окупованих територіях, можуть бути проведені тільки після того, як ці території повернуться під український контроль. Щоб волевиявлення громадян відбувалося без тиску і не під дулами автоматів.

“Позиція української делегації в ТКГ – це питання української державності та національної безпеки. Не можна допустити капітуляції, розхитування ситуації в країні і провокацій подібними заявами. Вкотре вимагаємо від влади негайно оприлюднити позицію української делегації. Замість публікації різних світоглядних позицій Фокіна, який кілька років тому закликав Україну з розумінням поставитися до російської анексії Криму”, – заявили в партії.

“Європейська солідарність” вимагає негайного усунення Фокіна зі складу українського представництва в ТКГ, а в іншому випадку буде вважати, що особливий статус для всього Донбасу є пропозицією президента України Володимира Зеленського. “Це змусить нас скорегувати ставлення партії до самого президента і зайняти більш жорстку позицію, розуміючи, що саме він є покровителем капітулянтського курсу”, – зазначили в “ЄС”.