Вперше в історії посольство України в США очолить жінка

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 13:40 65
Вперше в історії посольство України в США очолить жінка

Вперше в історії посольство України в США очолить жінка, що викликало масу обговорень у суспільстві.

З цього приводу 29 січня відбувся онлайн-марафон про жінок у владі: “Жінки в політиці – нова нормальність”.

Найближчими днями президент України має підписати указ про призначення Оксани Маркарової послом України в США. Про це повідомила під час онлайн-дискусії “OneVoice” радниця директора Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Катерина Смаглій.

За її словами, в публічному просторі було кілька повідомлень з цього приводу. Зокрема, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін повідомив, що агреман на призначення колишньої міністерки фінансів України Оксани Маркарової від США вже отриманий. Заступник керівника Офісу Президента України (керівник зовнішньополітичного департаменту) Ігор Жовква розповів, що указ про призначення буде підписано впродовж наступних кількох днів.

“Будемо сподіватися, що Оксана Маркарова зможе реалізувати багато нових проєктів, нових ініціатив і фактично відкриє нове дихання нашої дипломатії, яке можливо посприяє тому, щоб про Україну сьогодні у Вашингтоні говорили не лише в контексті першого імпічменту Трампа, війни чи невдалих реформ, а якраз в контексті позитивних, яскравих змін”, – наголосила Катерина Смаглій.

В свою чергу, керівниця проєкту “ВибориБЕЗсексизму” Ірина Тишко підкреслила, що у разі такого призначення пані Маркарова стане першою жінкою-послом України в США. Також спікерка зазначила, що це повинно стати тенденцією в 2021 році.