ВРУ протягом п’ятої сесії зосередиться на виконанні “структурних маяків” МВФ,- Корнієнко

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 19:28 25
ВРУ протягом п’ятої сесії зосередиться на виконанні “структурних маяків” МВФ,- Корнієнко

Протягом 5 сесії, яка триватиме з лютого по липень 2021 року, Верховна Рада зосередиться на виконанні “структурних маяків” МВФ – реформ, необхідних Україні для стабілізації економіки, розвитку держінститутів і верховенства права.

Про це повідомив перший заступник глави парламентської фракції “Слуга народу”, голова партії Олександр Корнієнко, передає Думка.

Під час п’ятої сесії депутати Верховної Ради України будуть зосереджені на виконанні “структурних маяків” Міжнародного валютного фонду (МВФ), реформ, необхідних для стабілізації економіки, розвитку державних інститутів і верховенства права. Про це у вівторок, 9 лютого, повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на коментар Олександра Корнієнка.

“Це закони про Вищу раду правосуддя, про банки та банківську діяльність, Фонд гарантування вкладів фізосіб. Також, потрібно врегулювати відновлення відповідальності за недостовірне декларування і проблему Конституційного суду”, – розповів Корнієнко.

Крім того, за його словами, все ще актуальним є питання судової реформи та збереження працездатності антикорупційної інфраструктури. Також він наголосив на важливості співпраці з Міжнародним валютним фондом, яка необхідна для того, щоб “розрахуватися за борговими зобов’язаннями без істотних втрат і “дірок” в держбюджеті. А також щоб продовжувати взаємодію з ЄС і Світовим банком і позичати гроші на ринку під прийнятний відсоток”. Крім іншого, планують ініціювати проведення амністії капіталів шляхом подачі “нульової декларації”. Це буде означати, що Україна дає можливість вивести на світло доходи, з яких не було сплачено податків протягом всього періоду незалежності України.

“Податкова амністія допоможе залучити в економіку кошти, які зараз лежать в сейфах і “під матрацами”. Люди зможуть почати працювати в бізнесі “з чистого аркуша”, і з цього моменту сумлінно платити податки”, – заявив Корнієнко.

Говорити про повноцінну податкову реформу в країні, на думку Корнієнка, можна буде ближче до кінця року. Крім іншого, за його словами, в “Слузі народу” мають намір прийняти закон про введення податку на виведений капітал по польській моделі – для підприємств з оборотом до 150 мільйонів гривень на рік.

Раніше Корнієнко заявив, що ОПЗЖ не зможе ініціювати імпічмент президенту Володимиру Зеленському, оскільки, ця процедура неможлива технічно. Також повідомлялось, що Корнієнко анонсував стратегічний з’їзд “Слуги народу” в кінці лютого.

Нагадаємо, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков опублікував відеоролик про початок роботи п’ятої сесії Верховної Ради ІХ скликання. А згодом виправдовувався стосовно фінансування свого пафосного ролика.