Виключення з фракції Дубінського: “Слуга народу” розгляне це питання 1 лютого

Ірина Дубровська 29, Січень 2021, 21:00 24
Виключення з фракції Дубінського: “Слуга народу” розгляне це питання 1 лютого

На тлі запровадження санкцій США проти нардепа Олександра Дубінського законодавці від партії “Слуга народу” у понеділок визначатимуться щодо виключення Дубінського з фракції.
Парламентська фракція “Слуга народу” обговорить питання виключення народного депутата Верховної Ради Олександра Дубінського зі своїх лав наступного понеділка, 1 лютого.

Про це в п’ятницю, 29 січня, повідомили в самій фракції.

“За результатами голосування у фракційному застосунку (це фактично було рейтингове голосування за три варіанти) найбільшу кількість набрав варіант про виключення Дубінського з фракції. За нього проголосувала більшість: понад 50 відсотків із тих, хто взагалі голосував (проголосували 52 відсотки депутатів загалом). Ми виносимо це питання на фракцію у понеділок на голосування, щоб його підтвердити, і тоді буде зрозуміло, чи є необхідна кількість голосів за виключення”, – сказала заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

Вона уточнила, що для ухвалення позитивного рішення необхідно 70 відсотків підтримки від загальної кількості депутатів фракції, тобто 172 голоси.

Так само цього дня ще один представник “слуг” – депутат Олександр Качура – повідомив у своєму Telegram-каналі про початок збору підписів за виключення депутата Олександра Дубінського з фракції.

“Зараз починається процес збору підписів за виключення Дубінського зі “Слуги народу”, – написав депутат. На думку Качури, депутати мають діяти згідно з Конституцією та законами України, де нічого не передбачено про персональні санкції, запроваджені стратегічними партнерами.

Нардеп зазначив також, що запропонував фракції звернутися до Офісу генерального прокурора і Служби безпеки України (СБУ) з проханням надати в рамках міжнародної правової допомоги відповідну інформацію, що стосується запроваджених США санкцій проти Дубінського.

Нагадаємо, що США запровадили санкції проти депутата Дубінського та ще кількох осіб і організацій за ймовірну співучасть у спробі депутата ВР Андрія Деркача вплинути на вибори американського президента.

Раніше сам Дубінський заперечував свою причетність до спроб втрутитися у вибори в США й відмовився виходити з фракції “Слуга народу” добровільно.