ЄС має намір запровадити додаткові санкції проти Ірану через придушення протестів

nick 14, Листопад 2022, 15:12 2362
ЄС має намір запровадити додаткові санкції проти Ірану через придушення протестів

У понеділок міністри закордонних справ Європейського Союзу затвердять новий раунд санкцій проти Ірану через жорстоке придушення режимом мирних протестів.

«Сьогодні ми збираємося затвердити ще один пакет санкцій проти осіб, відповідальних за репресії проти демонстрантів», — сказав журналістам Жозеп Боррель, головний дипломат ЄС, прибувши на зустріч міністрів у Брюсселі.

За словами дипломата ЄС, щонайменше 30 фізичних та юридичних осіб мають бути об’єктом заморожування активів і заборони на поїздки в рамках нового раунду санкцій.

ЄС має намір запровадити додаткові санкції проти Ірану через придушення протестів

Нові визначення з’явилися через місяць після того, як на 15 іранських фізичних та юридичних осіб були застосовані санкції як за їхню роль у смерті 22-річної Махси Аміні після її арешту поліцією моральності країни, так і за жорстоку реакцію на наступні демонстрації, які охопили країна.

Санкції були спрямовані на поліцію моралі та двох її ключових фігур Мохаммада Ростамі та Хаджахмада Мірзаї, а також на Іранські правоохоронні сили (LEF) і низку її місцевих керівників. Міністр інформаційних і комунікаційних технологій країни Ісса Зарепур також потрапив під санкції за відповідальність за відключення Інтернету.

Боррель сказав, що він розмовляв з міністром закордонних справ Ірану Хоссейном Аміром-Абдоллахіаном у неділю, щоб обговорити санкції та ядерну угоду, відому як Спільний всеосяжний план дій або JCPOA.

Відповідаючи на запитання, чи може нова серія санкцій, які, ймовірно, будуть відповідати контрзаходами з боку Тегерана, поставити під загрозу обговорення JCPOA, Боррель визнав, що угода «не на хорошому шляху, вона зайшла в глухий кут, але робота триває».

“Ми обговорювали військову підтримку Іраном Росії, яка має бути припинена”, – сказав він. Він повторив, що блок має “чіткі докази” того, що Іран постачав Москві безпілотники, які використовувалися в Україні.

Раныше ми писали, що Іран визнав постачання безпілотників Росії.