“ЄС” вимагає від Зеленського припинити перетворювати вибори на фарс

consaidin 8, Жовтень 2020, 17:26 156
“ЄС” вимагає від Зеленського припинити перетворювати вибори на фарс

Передчуваючи поразку на місцевих виборах, влада Зеленського намагається активно протидіяти виборчій кампанії “Європейської солідарності”, яка є головною українською опозиційною силою.

Про це йдеться у заяві членів політичної партії.

“Ми вже неодноразово повідомляли про факти брутального порушення прозорості виборчого процесу представниками влади, однак послідовники Януковича вдаються до нових методів фальсифікації народного волевиявлення”, – йдеться у зверненні.

Зазначається також, що за вказівкою влади “ПриватБанк” незаконно заблокував кошти, виділені партією на ведення виборчої кампанії.

У партії повідомляють, що 5 жовтня з центрального рахунку “ЄС” відбувся перерахунок коштів на рахунки регіональних партійних структур – але без жодних підстав вони були заблоковані працівниками “ПриватБанку”.

“Таким чином, незаконно втручаючись у виборчий процес, влада руками підконтрольного їй “ПриватБанку” повністю заблокувала фінансування виборчої кампанії нашої партії в регіонах, зокрема, оплату реклами на телебаченні”, – наголошується в заяві.

“Європейська солідарність” чітко виконує вимоги законодавства щодо фінансування політичних партій та використовує кошти, які пройшли перевірку в НАЗК і були отримані як компенсація після парламентських виборів 2019 р. Саме НАЗК має виняткове право перевіряти прозорість партійного фінансування. Тому розцінюємо грубе втручання “ПриватБанку” у виборчий процес як виконання злочинної вказівки Банкової у боротьбі з опозицією”, – сказано в повідомленні.

“Європейська солідарність” вимагає від Зеленського припинити перетворювати вибори на фарс та використовувати банківську систему як інструмент у боротьбі з опозицією.

“Ми вимагаємо від правоохоронних органів та керівництва Нацбанку України зупинити цей злочин і провести розслідування щодо свідомого перешкоджання працівниками “ПриватБанку” веденню виборчого процесу в Україні. Відповідні матеріали щодо грубого порушення владою України виборчого законодавства ми надаємо міжнародним організаціям та спостерігачам, які працюють в Україні”, – наголошується в заяві.

Нагадаємо, як повідомляв нардеп від “Євросолідарності” Микола Княжицький, раніше суд визнав незаконною відмову реєструвати список “ЄС” у Кременчуку, але, тим не менш, територіальна виборча комісія проігнорувала це рішення.