Європарламент може ввести санкції проти проти переслідуючих Порошенко суддів

ДУМКА 14, Січень 2022, 14:45 410
Європарламент може ввести санкції проти проти переслідуючих Порошенко суддів

Репресії проти п’ятого президента і лідера опозиції Петра Порошенка в ході ескалації російських військ на кордонах йдуть на користь Путіну.

Про це в інтерв’ю “Прямому” заявила депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель.

“Загалом, ми бачимо, що є загроза значного відкату назад в демократичних стандартах в Україні. Це використання політизованого правосуддя, вибіркового правосуддя проти політичних опонентів, про що ми знаємо з часів Януковича. Я дуже шкодую, що історія повторюється знову, ми повертаємося в до майданні часи і знову бачимо справи проти політичних опонентів. Я б не рекомендувала будь-кому в Україні – або прокурорам, або політикам, або суддям брати участь у цих брудних політичних іграх”, – підкреслила вона.

За її словами, Україна повинна бути об’єднана, і потрібно намагатися знайти спільну позицію, як протидіяти загальному зовнішньому ворогу, а не боротися з внутрішніми політичними опонентами.

“Я думаю, що це не дуже розумно – зараз грати на руку Путіну можливим арештом колишнього Президента України”, – додала фон Крамон.

“Ми бачили, які саме звинувачення висуваються, вони всі штучні, вигадані і це чітко нагадує мені часи Януковича, коли він посадив у в’язницю Юлію Тимошенко і заарештував багатьох інших колишніх політиків. Це дуже схоже”, – підкреслила євродепутат.

Коментуючи можливу міжнародну реакцію в разі арешту Порошенка, вона зазначила: “якщо ви подивитеся на період 2010-2011 років, то причетні судді і політики потрапили під індивідуальні санкції. Звичайно, санкції повинні бути уважно вивірені і обрані. Ми не зацікавлені карати непричетних до цих брудних політичних ігор. Але люди, які відверто підтримують такі брудні політичні ігри, зазвичай повинні понести політичні та економічні наслідки. Ми тут в Європарламенті дуже чітко наполягаємо на цьому. Ми вже звернулися за цільовими санкціями проти російських суддів, які залучені в політичне правосуддя. І, звичайно, ми будемо виступати за такі ж санкції у випадку України. Ми будемо виступати за цільові санкції проти тих осіб, які залучені в ці брудні ігри”.