Закон про імпічмент набув чинності, Зеленський втратив шанс його ветувати

ДУМКА 6, Липень 2019, 12:45 926
Закон про імпічмент набув чинності, Зеленський втратив шанс його ветувати

Головний спікер ВР Андрій Парубій передав офіційний лист до президента Володимира Зеленського, де зазначена вимога неквідкладного підписання закону про слідчі комісії Ради щодо процедури імпічменту президента.
Про це Голова парламенту повідомив на засіданні Верховної Ради.
Парубій нагадав, що згідно ст. 94 Конституції України у президента є 15 днів після отримання закону, щоб підписати або повернути закон зі своїми пропозиціями до Ради для повторного розгляду.
Також, він зазначив, що 27 червня цей термін був вичерпаний, “відтак закон згідно з Конституцією вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений”.
“Пане Зеленський, інформую вас, що ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК, нині ви можете тільки підписати. Якщо він буде заветований, це буде порушенням закону. Цей закон ухвалено на вимогу Конституції, він створює реальний парламентський контроль в Україні, а головне – чітко встановлює та описує процедуру парламентського контролю ТСК та імпічменту президента. Це була одна з обіцянок під час предвиборчої кампанії”, – додав голова ВР.
Спікер висловив переконання, що президент в найближчі дні підпише закон.
Слід зазначити,що Зеленський ветував закон про слідчі комісії, який передбачає процедуру імпічменту, але наразі приховує це, бо знає, що Верховна Рада зможе без проблем подолати вето.