Зареєстрована петиція з вимогою передати владу Єрмаку, після дострокового припинення повноважень Зеленським

consaidin 1, Жовтень 2020, 08:48 934
Зареєстрована петиція з вимогою передати владу Єрмаку, після дострокового припинення повноважень Зеленським

На сайті президента України з’явилася петиція, в якій Зеленського просять змінити порядок передачі влади в разі дострокового припинення повноважень глави держави. На думку автора, через скандали у Верховній Раді її спікер не гідний брати на себе ці повноваження. Їх краще передавати очільнику Офісу президента.

Документ, ініційований Віктором Феденко, з’явився на порталі 24 вересня.

Феденко вважає, що чинне законодавство України щодо передачі президентських повноважень несе потенційні ризики і може привести до політичної дестабілізації.

Згідно ст. 112 Конституції, в разі дострокового припинення повноважень президента виконання його обов’язків на період до обрання і вступу на пост нового глави держави покладається на голову Верховної Ради.

“З огляду на численні скандали, в які потрапляли народні депутати 9-го скликання, вважаємо, що це може мати дуже негативний вплив на країну, наслідки якого неможливо спрогнозувати”, – зазначив автор петиції.

Він додав, що за останній рік Рада повністю себе дискредитувала: одні депутати замовляють жінок, другі провокують сексизм, а треті пропонують стерилізувати населення. При цьому нардепи повністю не відображають актуальних настроїв суспільства, не виконують свою передвиборчу програму, а керівництво ВР займається виключно політичною боротьбою. І це “в період військової агресії, світової фінансової кризи і аномального росту захворюваності COVID-19”.

У зв’язку з цим пропонується виконання обов’язків президента покладати на голови Офісу президента.

“Саме голова ОП найбільш обізнаний у справах, домовленостях і дорученнях президента. Крім того, голова ВП за своїми діловими якостями і завдяки ефективному менеджменту є особою, найбільш відповідним можливу необхідність виконання даних обов’язків. Зокрема, його знають інші співробітники ВП і виконавчої влади, з ним знайомі міжнародні партнери і лідери інших держав, його вказівки будуть ефективно виконуватися на місцях головами ОДА. Голові ОП не потрібно буде входити в курс справ, оскільки він завжди буває на нарадах президента, постійно супроводжує його в робочих поїздках, а також ефективно виконує поставлені завдання на міжнародних переговорах “, – пояснив свою пропозицію Феденко.

У зв’язку з викладеним він попросив подати до Верховної Ради законопроект про внесення змін до Конституції, в якому запропонувати ст. 112 Конституції викласти в такій редакції: “У разі дострокового припинення повноважень президента України відповідно до статей 108, 109, 110, 111 цієї Конституції виконання обов’язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового президента України покладається на голову Офісу президента”.

На момент написання матеріалу петиція набрала всього сім голосів з 25 тисяч необхідних для розгляду Зеленським.