Зеленський заявив, що до нього ніхто в Україні не думав повертати Крим

ДУМКА 28, Січень 2021, 15:57 232
Зеленський заявив, що до нього ніхто в Україні не думав повертати Крим

Ніхто нібито не думав про повернення Криму до приходу до влади президента Володимира Зеленського.

Про це заявив сам Зеленський, передає прес-служба офісу президента.

На нараді зокрема обговорювали запуск Кримської платформи, який запланований на 23 серпня 2021-го. Зеленський зазначив, що досі не було створено міжнародного майданчика з повернення Криму.

“Ми не здамо наших територій. Ця страшна помилка сталася не при нас, але нам її виправляти. Це дуже неправильно, що ніхто не думав про повернення Криму з 2014 року і до мого приходу до влади”, – заявив він.

Президент вважає, що Кримська платформа стане майданчиком, який згуртує міжнародних партнерів, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет України.

Партнерів і друзів України, а також лідерів інших держав запросять для участі в саміті платформи листами за підписом Зеленського, зазначили в ОП.

Нагадаємо, що до приходу Зеленського до влади країни Заходу почали вводити санкції проти Росії за Крим, міжнародні організації неодноразово засуджували окупацію, а Україна подала кілька позовів через Крим.

Наприклад, були подані два позови до Євросуду з прав людини від 2014 і 2015 років, які були об’єднані в одну скаргу в 2018-му.у січні 2021-го ЄСПЛ визнав скаргу частково прийнятною (задоволені майже всі пункти). РФ судитимуть за порушення прав людини в Криму.