Зеленський хоче скасувати обмеження зарплат чиновників

Ірина Дубровська 11, Липень 2020, 19:24 187
Зеленський хоче скасувати обмеження зарплат чиновників

Президент України Володимир Зеленський просить Верховну Раду прийняти на позачерговому засіданні 13 липня проєкт закону, який передбачає скасування запроваджених за його ж ініціативою через карантин обмежень зарплат чиновників у 47 тис. грн.

Відповідний законопроєкт №3708 було внесено до парламенту депутатами “Слуги народу” 19 червня і значиться в переліку запропонованих Зеленським до розгляду на позачерговому засіданні Ради. Нардепам пропонують проголосувати за те, щоб зазначене обмеження зарплати чиновників діяло не більше трьох місяців від дня застосування цієї норми.

Верхню межу для заробітних плат чиновників запровадили 13 квітня, коли прийняли держбюджет. Тож у разі схвалення парламентом законопроєкту 13 липня термін дії обмеження має завершитися.

Нагадаємо, 10 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що зарплати держслужбовців із 1 квітня не мають перевищувати 47 тис. грн. Нардепи прийняли зміни до держбюджету, якими на період карантину визначили граничний розмір зарплат чиновників і суддів у 10 мінімальних заробітних плат (мінімальну зарплату наразі встановлено ​​на рівні 4 723 гривень).