Зеленський назвав пріоритетне питання саміту Україна – ЄС

Ірина Дубровська 6, Жовтень 2020, 11:48 62
Зеленський назвав пріоритетне питання саміту Україна – ЄС

Президент Володимир Зеленський очікує, що на саміті Україна – ЄС у Брюсселі питання санкцій проти Російської Федерації буде головним на порядку денному. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Politico Europe.

“Якщо говорити неформальною мовою, санкції – це питання номер один. Підтримка нашого суверенітету й територіальної цілісності з боку ЄС залежить від потужної санкційної політики, спрямованої проти агресії Російської Федерації. Це велика підтримка для України на геополітичному рівні. А вона пов’язана з економікою. Тому санкції – це номер один”.

На сайті Politico не наводиться цитата щодо санкцій, тільки зауважується, що Україна на саміті у вівторок (6 жовтня. – ред.) проситиме ЄС “продовжувати або навіть посилювати підтримку в конфлікті з Росією шляхом збереження жорстких санкцій проти Москви і подальшого розвитку економічних і політичних зв’язків із Києвом”.

За словами Зеленського, важливими питаннями саміту також є участь України в питаннях розроблення вакцин від коронавірусу і доступ до європейських ринків.