Зеленський не самостійний гравець і не може сам вирішувати долю свого президентства, – політолог

Володимир Маркопольский 4, Березень 2021, 06:41 85

Відмова або небажання президента іти на другий термін свідчить про його незацікавленість у досягненні конкретних результатів своєї роботи.

Таку думку висловила політологиня та журналістка Лариса Волошина під час онлайн-дискусії #OneVoice, коментуючи небажання  президента Володимира Зеленського балотуватися на другий президентський термін.

«Насправді, якщо людина прийшла до влади, вона має їй відповідати. Якщо вона хоче влади – вона хоче в ній залишитися. До того ж вона представляє не себе, а певний консорціум ідей та людей – класичні партії, які будуються знизу.

Відповідно лідер партії відповідає за реноме всієї партії і кожного її члена, відповідно він може бути усунений, якщо його особиста поведінка шкодить репутації», – пояснила вона.

Водночас пані Волошина зауважила, що подібна заява Зеленського – це виконання викривлених соціальних очікувань українського суспільства, в рамках чого і здається, що людина яка йде до влади, має не сильно хотіти цієї влади.

Євгенія Горюнова, доцентка Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, додала, що Зеленський не настільки самостійний гравець, щоб відмовитися від посади: «Поки є певний консенсус бізнес-еліт, він буде працювати президентом… А якщо цього консенсусу не буде і ці кола вирішать, що потрібно змінювати президента, тоді він скаже там напередодні нового року або якогось свята, він скаже – так я втомився, я піду, відповідно може бути заміна президента».