Зеленський просить Папу Римського про допомогу

Ірина Дубровська 5, Червень 2020, 18:56 82
Зеленський просить Папу Римського про допомогу

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови із Папою Римським Франциском попросив допомоги у звільненні всіх незаконно утримуваних українців.

Про це повідомила пресслужба Офіса президента:

“Президент поінформував Його Святість про безпекову ситуацію на Донбасі та звернувся до Святого Престолу з проханням про допомогу у звільненні всіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в окупованому Криму та в Росії”.

Згідно з повідомленням, Зеленський запевнив Папу, що Україна “не піде на порушення “червоних ліній” стосовно власної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності”.

Також сторони обговорили кризову ситуацію, спричинену пандемією COVID-19, насамперед гуманітарні виклики, що постали перед світом.

Папа Франциск відзначив, що цінує прагнення України до солідарності. Також він відзначив, що опікується питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа.

Додатково понтифік попросив Володимира Зеленського переказати вітання українському народу, до якого Папа почувається близьким серцем.