Зеленський просить ВР не розглядати його законопроєкт про перезавантаження КС до певного моменту

Ірина Дубровська 9, Грудень 2020, 23:29 500
Зеленський просить ВР не розглядати його законопроєкт про перезавантаження КС до певного моменту

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради з проханням не розглядати ініційований ним для перезавантаження Конституційного Суду законопроєкт доти, поки не будуть отримані висновки Венеціанської комісії.

Про це сказано в повідомленні на сайті Офісу Президента.

“Законопроєкт, який був ініційований Президентом України для перезавантаження Конституційного Суду, спрямований тільки на те, щоб відновити довіру громадян до конституційного судочинства. Глава держави звернувся з проханням до парламенту не розглядати цей законопроєкт до того моменту, як отримаємо висновки Венеціанської комісії щодо ситуації, яка склалася після знищення суддями Конституційного Суду України системи контролю за електронним декларуванням у нашій державі, та щодо самого цього рішення”, – йдеться у повідомленні.

В ОП додали, що чекають на висновки Венеціанської комісії вже в кінці поточного тижня. І зазначили, що у Верховній Раді є понад десять законодавчих ініціатив, які покликані вивести Україну з конституційної кризи, спровокованої суддями Конституційного суду.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд ухвалив рішення за поданням депутатів ОПЗЖ і “За майбутнє” і, за формулюванням Сергія Лещенка, “скасував антикорупційну реформу”.

Наступного дня на сайті суду з’явився текст рішення, згідно з яким, неконституційною визнана стаття, що передбачає покарання за брехню в деклараціях, і скасовано кілька повноважень НАЗК.

29 жовтня президент Володимир Зеленський скликав термінову нараду РНБО через скасування антикорупційної реформи. Він доручив терміново зареєструвати законопроєкт, який відновлював би добропорядність Конституційного Суду.

Цього ж дня Кабмін зобов’язав НАЗК вже з 30 жовтня відновити доступ до декларацій чиновників, і реєстр відновив роботу.

30 жовтня президент Зеленський вніс у Раду законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження всіх суддів Конституційного Суду.

У понеділок, 2 жовтня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков зареєстрував у парламенті законопроєкт про відновлення електронного декларування.

4 грудня Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.