Зеленський вимагав видати Цемаха Путіну до його свідчень у Нідерландах, – Луценко

ДУМКА 14, Грудень 2021, 21:17 557
Зеленський вимагав видати Цемаха Путіну до його свідчень у Нідерландах, – Луценко

Екс-генпрокурор Юрій Луценко розповів про декілька своїх суперечок з президентом щодо видачі Володимира Цемаха, причетного до установки “Бук”, якою підірвали літак Малайзійських авіаліній MH-17.

Про це Луценко розповів в інтерв’ю.

“Я доповідаю президенту. Він мені каже:”мені в цьому списку потрібен Цемах”. Кажу: “Володимир Олександрович, це неможливо. Цемах ще не дав свідчень і, головне – ось вам листи від моїх колег з Голландії, для яких він ключовий свідок. Він-квиток Путіна в Гаагу, тому що він розміщував ракету БУК Збройних сил РФ. Не ополченців, не з воєнторгу, а конкретного підрозділу росіян”, – розповів Луценко.

“Ми ж їх вирахували з однієї простої причини: ці придурки лаптеногие вистрілили, втекли, а двох солдатів забули. І ці солдати дзвонять Цемаху:”нас забули”. Той дзвонить вже туди і каже:”ви забули солдатів”. І він їх віз до кордону з Росією. Тобто Цемах ключовий свідок – він бачив, як заїжджав російський екіпаж Бука і як їхав. У нас він не давав свідчень, але мені прокурори говорили, що він дуже боїться, що не потрапить під обмін, і він зламається”, – підкреслив колишній генпрокурор.

На той момент Цемах не дав свідчень, але міг піти на співпрацю зі слідством, якби його не видали за обміном.

Однак президент вимагав видати Цемаха і викликав через це Луценка на Банкову.

“Кажу йому:” є ще один нюанс. Ви пам’ятаєте, що в Нідерландах нічим не завершився референдум щодо асоціації Україна-ЄС. Так от, якщо Нідерданди, ображені на те, що ми їм не довезли ключового свідка, під впливом російських ЗМІ (а я нагадаю, що один з найбільших газових хабів Газпрому знаходиться теж там) розкрутить цю істерію, то у нас може полетіти ще й асоціація з ЄС”. І тут, як зараз, чую голос Єрмака:”Юрію Віталійовичу, та навіщо нам ця Європа, нам треба з росіянами домовлятися”. Я ще пам’ятаю, що був у нормальному настрої і кажу: “Ууууу, знайомі пісні, Я таку штуку чув багато років при Януковичі”. Так ми швиденько і розійшлися”, – згадав Луценко.