Зеленський закликав зібратися в Нормандському форматі, щоб “предметно домовитися про припинення конфлікту”

ДУМКА 11, Січень 2022, 12:16 195
Зеленський закликав зібратися в Нормандському форматі, щоб “предметно домовитися про припинення конфлікту”

Президент Володимир Зеленський привітав зусилля, які партнери України в Нормандському форматі продовжують докладати для практичного виконання домовленостей лідерів, досягнутих під час Паризького саміту “нормандської четвірки” в грудні 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба ОП.

Відзначається, що радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Йенс Плетнер і дипломатичний радник Президента Франції Еммануель Бонн відвідали Київ відповідно до попередніх домовленостей, досягнутих в ході відеоконференції 4 січня цього року, після переговорів, які вони провели в Москві, – в рамках продовження діалогу в Нормандському форматі.

Відбувся широкий обмін думками щодо шляхів активізації спільної роботи в рамках Нормандського формату.

Зеленський, у свою чергу, привітав зусилля, які партнери України в Нормандському форматі продовжують докладати для практичного виконання домовленостей лідерів, досягнутих під час Паризького саміту нормандської четвірки в грудні 2019 року.

“Прийшов час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень в ході нового саміту лідерів чотирьох країн”, – підкреслив Глава держави.

Співрозмовники обмінялися думками щодо поточної ситуації та продовжили обговорення подальших кроків з метою мирного врегулювання російсько-українського конфлікту, а також деескалації ситуації на кордонах України.

Керівник офісу Президента Андрій Єрмак підтвердив, що українська сторона залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання.

Він наголосив на необхідності забезпечення дотримання режиму повного припинення вогню, здійснення подальших етапів взаємного звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ, а також виконання інших рішень Паризького саміту лідерів “нормандської четвірки”.

Сторони домовилися продовжити підтримувати контакти всередині Нормандського формату на рівні радників з метою узгодження модальностей організації чергового саміту лідерів країн – учасниць нормандського формату.