Зеленський зізнався, що його дуже хвилює можливість запису розмов в кабінеті президента

Ірина Дубровська 1, Лютий 2021, 20:03 275
Зеленський зізнався, що його дуже хвилює можливість запису розмов в кабінеті президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що в історії з плівками, де нібито Джо Байден розмовляє з нібито п’ятим президентом України Петром Порошенком, його найбільше хвилює саме факт можливості вести подібні записи в кабінеті президента.

Про це він розповів в інтерв’ю програмі Axios, повідомляє Офіс президента, передає Думка.

“Я знаю, звучало, що тема сина Байдена – це найголовніше. І через ті записи, які потім були опубліковані, телефонної розмови за часів Порошенка, де начебто пан Байден розмовляє з паном Порошенком… Для мене найголовнішим у цьому випадку було зрозуміти, як в принципі може щось записуватися в кабінеті Президента України. Це найголовніша проблема. Тому що це – руйнування інституту президентства в Україні”, – пояснив Зеленський.

Та зазначив, що саме через це було відкрито кримінальну справу.

19 травня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіозаписи, які, за його словами, можуть свідчити про вплив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка.

Порошенко зазначив, що “п’ята колона” Кремля почала масштабну спецоперацію проти України.

Порошенко заявив, що аудіоматеріали з “компроматом” на нього – сфабриковані, операція має російське коріння. Народний депутат України VIII скликання, член наглядової ради акціонерного товариства “Укрзалізниця” Сергій Лещенко погодився з цим.

Після публікації плівок в американській пресі з’явилися повідомлення про те, що Володимир Зеленський знову став фігурантом в американському передвиборчому суперництві між Джо Байденом і Дональдом Трампом.

21 травня Комітет Сенату Конгресу США попросив надати документи про роботу Хантера Байдена, сина ексвіцепрезидента Джо Байдена, в української енергетичної компанії Burisma.

Підозрюваний у корупції прокурор Костянтин Кулик, котрий не так давно був звільнений з органів прокуратури, розповів, як створювалися “плівки Деркача”.

Семеро колишніх послів США в Україні заявили, що публікація плівок з нібито записами Петра Порошенка і Джозефа Байдена спрямована на те, щоб зіпсувати відносини між двома країнами.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи скандальні плівки, заявив, що це — “не останній дзвінок”, який буде опубліковано, і цим мають займатися правоохоронці.

Вже у червні Андрій Деркач оприлюднив нові записи, на яких Порошенко нібито подякував віцепрем’єру США Джо Байдену, що той підключив ЦРУ і поговорив з ФБР, щоб ті не звертали уваги на заяви українського нардепа Олександра Онищенка.