Зеленський зробив Кличка “частиною” Зе-команди

consaidin 23, Червень 2020, 07:57 586
Зеленський зробив Кличка “частиною” Зе-команди

Андрій Єрмак запропонував залучити Віталія Кличка та частину його людей до Зе-команди в обмін на лояльність до “зеленої” влади.
Щоб зробити мера Києва Віталія Кличка лояльним та слухняним, у “Слузі народу” розіграли класичну схему “батога і пряника”. Відразу після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах у Віталія Кличка виникли проблеми у стосунках з новою владою. Одним із головних ворогів мера Києва став колишній голова Офісу президента Андрій Богдан. Тривалий час він “кошмарив” Кличка можливістю відставки його з посади голови КМДА та розподілом повноважень влади у Києві. Але зараз стало зрозумілим, що ці старшилки від Богдана були лише вправними психологічними маніпуляціями, мета яких – виробити у Кличка повну лояльність до “зеленої влади” задля інтеграції команди мера у структуру “Слуги народу”. І це, схоже, їм вдалося.

На хвилі післявиборчого “запаморочення від успіхів” і високих рейтингів Зе-команди Андрій Богдан запропонував Зеленському здійснити повне перевантаження влади всіх рівнів. Це стосувалося і Києва. Для цього була витягнута із нафталіну стара схема часів Януковича: позаяк після перемоги нового президента всі голови обласних адміністрацій мають піти у відставку, Віталій Кличко, за законом, також мав би покинути посаду КМДА. Таким чином у мера Києва фактично у руках залишалися б номінальні повноваження, а столиця опинилася повністю під контролем нового очільника міськадміністрації. Як це було з розподіленням функцій між “регіоналом” Олександром Поповим і Леонідом Черновецьким.

Здавалося, що Володимир Зеленський серйозно поставився до цієї ідеї. Для чого було розігране ціле театральне видовище. З Офісу президента постійно лунали заяви про те, що Кличко буде звільнений з посади голови КМДА. Навіть Зеленський один раз на камеру покивав головою про подібний намір. У Київраді була створена “ініціативна група”, яка звинуватила Кличка у “шахрайстві, кумівстві, корупції та зловживанні владою”, і яка вимагала від президента негайно покарати голову КМДА, а у столиці призначити дострокові вибори. Зрештою, навіть озвучили претендентів “Зе-команди”, що мали б замінити Кличка на посаді.

Втім, як виявилося, це була лише “буря у стакані”. На допомогу Кличку прийшов “добрий поліцейський” у особі нового очільника Офісу президента – Андрія Єрмака. Як продюсер і член кіноакадемії Єрмак добре знається на драматичних постановках. На відміну від “термінатора” Богдана, який намагався зруйнувати всю стару вертикаль влади, Андрій Борисович запропонував залучити Віталія Кличка та частину його людей до Зе-команди в обмін на лояльність до “зеленої” влади. У свою чергу мер Києва мав погодитися на введення людей Зеленського до структур КМДА. І з огляду на останні кадрові пертурбації, Кличко, який сам свого часу підтвердив, що у нього з Андрієм Єрмаком “робочі стосунки”, таки пішов на пропозицію лідерів партії “Слуга народу”.

Зокрема, до управління Києва були делеговані кілька “людей Єрмака”: новий очільник департаменту міського благоустрою КМДА Олексій Кулеба та т.в.о. керівника КП “Київблагоустрій” Микола Бойко. У ЗМІ відзначалося, що обоє пішли на підвищення саме тоді, коли Кличко погодився на співпрацю з поміркованим крилом президентського оточення.

Водночас без публічного оголошення політичного союзу зі “Слугами” відбулася інтеграція друзів Кличка у владну команду. Зокрема, колишній заступник голови КМДА та екс-секретар Київради Олексій Резніков став віце-прем’єр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. “Українська правда” писала, що пропозиція залучити Резнікова надійшла безпосередньо від Єрмака. Заступником міністра ТОТ став Давид Макар’ян, мільйонер, колишній народний депутат, керівник обласної організації партії УДАР у Миколаївській області.

Крім того, міністром молоді та спорту став Вадим Гутцайт, який у адміністрації Кличка очолював аналогічний департамент КМДА, а його заступником – Сергій Симонов, екс-голова Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Проте ще більш тіснішою виявилася коаліція команди мера столиці і Зеленського після призначення президентом 18 травня 2020 року десяти голів районних держадміністрацій у місті Києві. Кажуть, що їхні кандидатури узгоджувалися безпосередньо між повноважними представниками Кличка та Єрмака, а посади розподілилися за принципом “50 на 50”.

Люди за “квотою” Віталія Кличка:

• Сергій Садовой – голова Голосіївської РДА (був спеціалістом відділу аналітичного забезпечення діяльності голови КМДА),
• Олег Гаряга – голова Шевченківської РДА (заступник голови Київської міської організації партії, голова Шевченківської районної організації партії УДАР),
• Ярослав Лагута – голова Дарницької РДА (член партії УДАР, екс-заступник голови Житомирської ОДА),
• Ірина Чечотка – голова Солом’янської РДА (очолювала місцеву районну прокуратуру, за чутками, близька до оточення Віталія Кличка),
• Віктор Смирнов – голова Подільської РДА (був заступником голови цієї ж адміністрації).

Люди за “квотою” Володимира Зеленського:

• Ігор Щербак – голова Дніпровської РДА (колишній опонент мера, який був звільнений Кличком у 2015 році з цієї ж посади),
• Кирило Фесик – голова Оболонської РДА (адвокат, який під час виборів обслуговував кандидатів в народні депутати від партії “Слуга народу”),
• Наталія Кондрашова – голова Печерської РДА (працювала начальником управління в Департаменті промисловості і розвитку підприємництва КМДА),
• Сергій Павловський – голова Святошинської РДА (працював заступником ректора з наукової роботи Національного медуніверситету імені Богомольця),
• Давид Шатірішвілі (помер 14 червня) – голова Деснянської РДА (підприємець).

Тому, коли Віталій Кличко в одному із інтерв’ю заявив, що в ситуації конкуренції і боротьби за посаду мера Києва він може “опиратися тільки на киян”, то це – лише половина правди. Дійсно, зараз соціологія демонструє високі рейтинги Кличка і жоден кандидат поки що не може конкурувати з ним на місцевих виборах у жовтні. Але зовсім катастрофічною виглядає ситуація з рейтингом партії УДАР у Києві. Тобто, якщо впізнаваність Кличка серед виборців є досить високою, то корупційні, земельні та забудовні скандали навколо його команди практично можуть залишити колишнього боксера без депутатської підтримки у Київраді.

В Офісі президента цю слабку сторону Віталія Кличка вже добре вивчили. Тому і запропонували йому перед місцевими виборами у Києві підписати таємний пакт “про ненапад”: йти паралельними командами, щоб потім у Київраді створити спільну коаліцію. Звісно, що такий союз УДАРу і провладних “Слуг народу” може на кілька років принести певне заспокоєння Кличку. Його не чіпатимуть з умовою, що мер стане більш лояльним і погодиться на тотальні кадрові зміни “від Єрмака” у керівництві КМДА після виборів. У свою чергу, Зе-команда, перетворивши Кличка на маріонетку, нарешті отримає доступ до політичного і фінансового контролю столиці України.

А що у цих умовах залишається киянам? Адже виходить так, що голосуючи на Кличка і його команду, вони фактично підтримують “Слугу народу”. Порада тут може бути лише одна: думай… те.