Зеленський зробив неправдиву заяву щодо готовності всіх сторін до саміту нормандської четвірки

Ірина Дубровська 16, Вересень 2020, 11:18 931
Зеленський зробив неправдиву заяву щодо готовності всіх сторін до саміту нормандської четвірки

У Міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що заява президента України Володимира Зеленського про готовності всіх сторін до саміту нормандської четвірки не відповідає дійсності.

Про це розповів заступник глави російського МЗС Андрій Руденко, передає “Думка”.

Він повідомив, що заява Зеленського- неправда, оскільки російська сторона однозначно зазначила, що саміт за участю лідерів країн нормандської четвірки поки не запланований.

«Я скажу, що це неправда. На переговорах радників і політрадників у Берліні минулої п’ятниці Дмитро Миколайович Козак (заступник голови адміністрації президента РФ) чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає», — пояснив Руденко.

Нагадаємо, 15 вересня президент України Володимир Зеленський у своїй заяві стверджував, що чергова зустріч радників країн нормандської четвірки буде проведена протягом наступних 10 днів, після чого може відбутись саміт за участю лідерів України, РФ, Німеччини та Франції.

«Здається, протягом 10 днів повинна бути, вірю чи сподіваємося, не знаю, як сказати, ще одна зустріч радників, після якої вже повинна бути зустріч лідерів нормандської четвірки. Принаймні, всі лідери, наскільки мені відомо, підтверджують готовність до зустрічі», — розповів Зеленський.

Слід зазначити, що перед попередніми перемовинами радників нормандської четвірки, які проходили 11 вересня, Зеленський сподівався домовитись про зустріч лідерів країн,що на його думку, дозволить закінчити війну на Донбасі, шляхом переговорів.

Натомість, представник Росії Дмитро Козак після переговорів повідомив, що підстав для проведення саміту лідерів нормандської четвірки немає.

Зеленський пояснив це тим, що радники під час переговорів не обговорили всі питання і необхідно організувати ще одну зустріч.