Жителі Криму та Донбасу зможуть без ЗНО вступати до вишу

Ірина Дубровська 23, Червень 2020, 05:37 557
Жителі Криму та Донбасу зможуть без ЗНО вступати до вишу

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що жителі Криму й Донбасу можуть вступати без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) до вишів, де працюватимуть освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” до 23 жовтня.

“У 2020 році вступниЖки з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”. Для цього їм потрібно звернутися до одного з освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року”, – йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Зазначається, що такі центри функціонуватимуть у кожному закладі вищої та професійної освіти в Донецькій і Луганській областях на підконтрольній Україні території, а також будуть створені на базі деяких університетів і коледжів, підпорядкованих Міносвіти, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури та інформаційної політики.

Вступники, які бажають узяти участь у конкурсі на бюджетні місця, повинні подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах: вступники з Криму – не пізніше ніж 20 серпня; вступники з Донбасу – не пізніше ніж 22 серпня. Ті, які не встигнуть цього зробити в серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

“Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати до уповноважених закладів освіти без складання ЗНО. Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають скласти лише два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти”, – зазначають у відомстві.

Вступники з Криму й Донбасу, які мають український атестат і складали ЗНО, мають можливість вступати до будь-якого вишу України, повідомляють у Міносвіти.