Чемпіонат світу з футболу: Інфантіно звинувачує Європу в «подвійних стандартах» за критику прав людини в Катарі

nick 20, Листопад 2022, 20:00 22228
Чемпіонат світу з футболу: Інфантіно звинувачує Європу в «подвійних стандартах» за критику прав людини в Катарі

У суботу президент ФІФА Джанні Інфантіно обрушився на європейських критиків Катару, який приймає чемпіонат світу, і запропонував подвійні моральні стандарти на своєму рідному континенті.

Інфантіно перерахував проблеми Європи напередодні старту Катаром свого домашнього турніру, який роками переслідував критику дотримання прав людини в еміраті та поводження з трудовими мігрантами, які будували стадіони та інфраструктуру.

«За те, що ми, європейці, робили протягом останніх 3000 років, ми повинні вибачитися за наступні 3000 років, перш ніж почати давати уроки моралі людям», – сказав Інфантіно сотням міжнародних ЗМІ.

Він сказав, що Катар і столиця Доха будуть готові прийняти «найкращий чемпіонат світу з футболу».

Чемпіонат світу з футболу: Інфантіно звинувачує Європу в «подвійних стандартах» за критику прав людини в Катарі

«Сьогодні я відчуваю себе катарцем», — сказав Інфантіно. «Сьогодні я відчуваю себе арабом. Сьогодні я почуваюся африканцем. Сьогодні я відчуваю себе геєм. Сьогодні я відчуваю себе трудовим мігрантом».

Інфантіно пов’язав критику із залякуванням і дискримінацією, яких, за його словами, зазнав у дитинстві італійських батьків, які переїхали працювати до Швейцарії.

Він сказав, що європейські країни зараз закрили свої кордони для іммігрантів, які хотіли там працювати, тоді як Катар запропонував можливості працівникам з Індії, Бангладеш та інших країн Південно-Східної Азії через легальні канали.

Робітники-мігранти, які будували стадіони Чемпіонату світу з футболу в Катарі, часто працювали багато годин у важких умовах і піддавалися дискримінації, крадіжці та іншим зловживанням, оскільки їхні роботодавці ухилялися від відповідальності, заявила лондонська правозахисна група Equidem у 75-сторінковому звіті, опублікованому цього місяця.

Перебуваючи під пильним міжнародним контролем, останніми роками Катар запровадив низку трудових реформ, які високо оцінили Equidem та інші правозахисні групи. Але правозахисники стверджують, що зловживання все ще широко поширені, і що працівники мають мало можливостей для відшкодування.

«Те, що було поставлено на стіл за останні кілька місяців, є чимось неймовірним», — сказав лідер ФІФА щодо критики Катару з боку західних ЗМІ.

Раніше ми писали, що вболівальники та футболісти з’їжджаються до Катару.