Відкладена на 2021 рік Олімпіада в Токіо може бути скасована

ДУМКА 28, Квітень 2020, 13:59 98
Відкладена на 2021 рік Олімпіада в Токіо може бути скасована

Голова організаційного комітету Олімпіади в Токіо-2020 Йоширо Морі заявив, що головне світове спортивне змагання буде скасовано, якщо з пандемією коронавірусної інфекції не впораються до наступного року.

“Якщо пандемія все ще триватиме, тоді Ігри повинні бути скасовані”, – сказав Морі.

Він підкреслив, що “думаючи як про спортсменів, так і про проблеми, з якими зіткнувся оргкомітет, технічно складно відкласти змагання на два роки”.

У свою чергу, глава Японської медичної асоціації Йошитака Йококура заявив, що Олімпіада-2020 може бути повторно відстрочена через пандемію коронавіруса.

“Я б не сказав, що їх не слід проводити, але це буде дуже складно. Я сподіваюся, що вакцини і ліки будуть розроблені швидше”, – сказав Йококура на брифінгу в Токіо.

Проведення Олімпійських ігор в наступному році ставлять під сумнів й інші експерти. Професор Університету Кобе і фахівець з інфекційних захворювань Кентаро Івате вважає, що для проведення Олімпіади необхідні дві умови: контроль над COVID-19 в Японії і контроль над COVID-19 по всьому світу.

“Я залишаюся песимістом в питанні проведення Олімпіади наступного літа, якщо тільки змагання не будуть проводитися на спортивних спорудах іншого типу, де не буде глядачів, або вони будуть присутні в обмеженій кількості”, – сказав Івате.

Ігри в Токіо, які були заплановані з 24 липня по 9 серпня 2020 року, були перенесені на один рік через спалах COVID-19. Це вперше за 124-річну історію сучасних Олімпіад, хоча деякі з цих змагань були скасовані через війну, включаючи Ігри в Токіо в 1940 році.