А віз і нині там-чи довго вандали заважатимуть реконструкції будівлі на Поштовій площі

ДУМКА 10, Червень 2020, 15:21 58
А віз і нині там-чи довго вандали заважатимуть реконструкції будівлі на Поштовій площі

Черговий набіг на будівництво на місці згорілої в 2019 році будівлі на Поштовій площі закінчився знесенням огорож і будівельних лісів. Саме тут ведуться ремонтні роботи, яким перешкоджають члени ГО, що висувають непідкріплені фактами претензії на адресу замовника об’єкта і забудовника. Що ж насправді будують на Поштовій площі?

Саме на цій локації так не діставало сучасної будівлі громадського призначення, де могли б комфортно розміститися громадські заклади, офіси, Коворкінг та інші об’єкти для роботи, відпочинку та розваг киян. Також проект готує для міста відмінний сюрприз-особливою перлиною стане оглядовий майданчик з фантастичним видом на пейзажі Дніпра, доступна кожному. Це буде впізнавана візитна картка Києва, яка стане залучати туристів і гостей міста своїми неймовірними видами.

Особлива увага приділяється архітектурі реставрується будівлі. Дуже важливо, щоб воно відповідало архітектурній композиції Подолу, було його гармонійним продовженням, підкреслюючи унікальну атмосферу цього місця. Цього найбільше очікують жителі міста, які не підтримують протести активістів, що перешкоджають реконструкції. На місці згорілої будівлі утворилося звалище, нерідко тут можна було виявити ночуючих бомжів і осіб сумнівної зовнішності. Не дивно, що жителі міста зацікавлені в облагороджуванні цього місця.

За чий же рахунок йде реконструкція згорілої будівлі? Замовником виступає фізична особа, яка інвестує власні кошти в реконструкцію. Для цього не були залучені ніякі тіньові схеми з ошуканими вкладниками або інвесторами. Об’єкт знаходиться в правовій власності, а його відновлення повністю відповідає необхідної і узгодженої документації – будівля носить громадське призначення, його площа не розширюється, ведуться реконструкційні роботи. Крім того, будівля не входить до реєстру культурної спадщини і не грає будь-якої соціальної ролі.

Генеральний підрядник не помічений в шахрайських махінаціях. Чому ж активісти так голосно заявляють, що на місці згорілої будівлі будується чергова «собача будка»? Можливо це комусь дуже вигідно.

Невідомо як довго вандали перешкоджатимуть відкриттю об’єкта будівництву і як довго доведеться чекати киянам і гостям міста. На сьогоднішній день приватний інвестор зазнає збитків через необхідність відновлення зруйнованих вандалами конструкцій і неможливості своєчасно закінчити роботи, що залишилися. Як довго він буде готовий продовжувати вкладатися в цей проект, поки не визнає його нерентабельним? Якщо активісти продовжать свої агресивні протиправні дії, кияни ще довго спостерігатимуть напівзруйновану недобудовану будівлю, сміття та бомжів, замість сучасного громадського центру, який ще не функціонує, але вже так сильно комусь заважає.