Адвокат Стерненка пояснив, чому вирок суду необґрунтований

Володимир Маркопольский 23, Лютий 2021, 17:42 49
Адвокат Стерненка пояснив, чому вирок суду необґрунтований

Адвокат Масі Найєм заявив, що вирок Одеському активісту Сергію Стерненку, якого визнали винним у викраденні людини і засудили до 7 років колонії з конфіскацією половини майна, є необґрунтованим.

За його словами, суддя Приморського суду Одеси процитувала свідка, якого на самому засіданні 23 лютого не допитували. Про це правозахисник, який не є основним адвокатом у справі активіста, написав у Facebook.

“Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на свідченнях, які він безпосередньо приймав під час судового засідання. Суд не має права обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору або посилатися на них”, – зазначив він.

У коментарі Найєм додав, що такі “свідчення не можна брати до уваги, тому вирок Стерненка не є обґрунтованим”. Адвокат також навів кілька пунктів по “неправильним” доказам:

  • всі вилучені речі під час обшуку визнані судом допустимими доказами. Хоча обшук будинку у активіста проводився без адвоката, з яким йому навіть не дали зв’язатися;
  • судово-медичні експертизи, складені російською мовою, також визнані допустимими. Хоча це пряме порушення ст. 29 КПК;
  • Свідоцтво депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича суд визнав достовірними;
  • суд відмовився визнавати доказом висновок фахівця зі стартового пістолета, в якому фахівець вказав, що експертиза проводилася з істотними порушеннями і пістолет не є вогнепальною зброєю;
  • стартовий пістолет Стерненко віддав поліції добровільно. За ч. 3 ст.263 КК це є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Але суддя також відкинув цей документ, тому що добровільна видача не зафіксована в протоколі обшуку і він в ньому це не написав.

“Але Сергій Стерненко не підписував протокол, тому що до нього не пустили адвоката!”- констатував Найєм.

Нагадаємо, раніше лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко заявив, що обвинувальний вирок Одеському активісту Сергію Стерненку є наслідком впливу прокремлівських сил на президента Володимира Зеленського.