Активісти знайшли монографію Медведчука, в якій він критикує російську владу

ДУМКА 14, Липень 2021, 07:56 2779
Активісти знайшли монографію Медведчука, в якій він критикує російську владу

Рух ЧЕСНО виявив монографію, написану на основі “зниклої” дисертації майбутнього кума Путіна і глави політради ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Про це повідомляє сайт організації.

Дисертація Медведчука мала назву”Сучасна українська національна ідея та актуальні питання державного будівництва”. Журналістам не вдалося знайти її ні у відкритому доступі, ні в бібліотеці Вернадського.

Але на підставі дисертації в 1997 році була створена і видана накладом в 3000 примірників монографія.

“Коли читаєш монографію, то складається враження, що це праця чи не українського патріота-державника, який оперує пафосними епітетами, порівнює теоретичні концепції і шукає найкращий варіант для національної ідеї України … Здається, що у видавництві випадково переплутали авторів або сам Медведчук не читав тексту своєї наукової роботи. Вона абсолютно не відповідає політичній кар’єрі, вчинкам і позиції проросійського політика”, – прокоментував парламентський аналітик руху ЧЕСНО Олександр Саліженко.

Медведчук апелює до творів українських письменників Олеся Гончара, Івана Дзюби, Ліни Костенко “та інших відомих художників”, пояснюючи, що духовне життя в Україні за змістом і суттю не вкладалося в шаблони”московських кремлівських стандартів”. При цьому, згадуючи дисидента Івана Дзюбу, Медведчук скромно замовчує прізвище Василя Стуса, адвокатом якого був і проти волі підсудного визнав його провину.

Також Медведчук в 1997 році обґрунтовує логічність занепаду СРСР, критикує радянську економічну модель і радіє, що розпад СРСР для України пройшов мирно, а також стає на захист української мови.

Однією з причин економічної кризи в Україні Медведчук називає “великодержавні амбіції російських правителів”.

“У авторів дослідження монографії Медведчука виникли сумніви щодо того, що він був автором всього тексту монографії, тому що перші три глави мають вигляд скомпільованого тексту, а четвертий розділ написаний більш цілісно. Останній розділ більшою мірою стосується не національної ідеї, а принципів державного будівництва та поділу влади в тодішній Україні”, – зазначає ЧЕСНО.