Баканов заявив, що вирок Стерненку викликав обурення через недовіру до судової системи

Володимир Маркопольский 26, Лютий 2021, 01:41 149

Голова Служби безпеки України Іван Баканов стверджує, що загальна недовіра українців до судової системи викликала хвилю обурення проти вироку лідеру одеського “Правого сектора” Сергію Стерненку.

Про це глава СБУ заявив під час свого інтерв’ю на одному з українських телеканалів, передає “Думка“.

Він зазначив, що українці не довіряють судовій системі, тому в суспільстві виникло відшкодування після винесення вироку Стерненко. Разом з тим, Баканов закликав розглядати справ Стерненка в двох аспектах-публічному і виключно юридичному.

Він зазначив, що якщо в Україні хочуть побудувати правову європейську державу, то всі дискусії навколо вироку лідеру одеського “Правого сектора” повинні проходити у виключно юридичній площині. В іншому випадку, стверджує Баканов, Україна може перетвориться на країну, в якій правосуддя взагалі нічого не коштуватиме.

Баканов додав, що обговорювана проблема суспільством, стосується не стільки всієї правоохоронної системи, скільки конкретно судової. “Давайте не забувати: вирок нашого суду, який би він не був, може бути скасований в Європейському суді з прав людини”, – додав глава СБУ.

Сам лідер одеського “Правого сектора” Сергій Стерненко раніше заявляв, що вважає свій вирок політичною розправою і відкидає всі звинувачення.

Нагадаємо раніше повідомлялося, що Глава Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що лідер одеського “Правого сектора” Серьогй Стерненко, якого засудили на 7 років позбавлення волі, ніколи не був агентом СБУ.