Більшість українців хоче почути від Зеленського пояснення щодо офшорів

ДУМКА 9, Жовтень 2021, 08:52 610
Більшість українців хоче почути від Зеленського пояснення щодо офшорів

Масштабне розслідування позеналогових схем чиновників Pandora Papers зачепило і Україну: розслідувачі звинувачують президента Володимира Зеленського в тому, що він живе на гроші з офшорів.

Однак сам він досі нічого не сказав з цього приводу. Водночас понад 90% українців хочуть почути від президента пояснення щодо офшорів.

Такий результат опитування, проведеного компанією Liberty Report в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера “. На запитання ведучого, чи важливо для них, щоб Зеленський вийшов і пояснив ситуацію з офшорами, ствердно відповіли 96% українців.

В Україні цим розслідуванням займалася група журналістів”Слідство Інфо”. Вони опублікували фільм “Офшор 95”, який стосується і президента Володимира Зеленського.

Розслідувачі знайшли підтвердження інформації, опублікованої під час президентських перегонів навесні 2019 року. Зокрема, виявили схеми, за якими офшорні фірми Зеленського і його команди з 2012 року нібито отримали 40 млн доларів від компаній, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Це відбувалося в період, коли студія “Квартал 95” почала співпрацювати з телеканалом “1 + 1”.

“Ми бачимо що відбувається в світі після цього розслідування, але ми не чули ні слова, ні від президента, ні від офісу президента – так, ніби цього і не було”, – зазначив Савік Шустер.