Біля посольства Білорусі в Києві відбулася акція пам’яті загиблого опозиціонера Шишова

ДУМКА 3, Серпень 2021, 23:02 500
Біля посольства Білорусі в Києві відбулася акція пам’яті загиблого опозиціонера Шишова

У вівторок, 3 серпня, увечері біля посольства республіки Білорусь в Києві відбулася чисельна акція пам’яті загиблого глави “Білоруського дому в Україні” Віталія Шишова. Пікетувальники звинуватили у вбивстві опозиціонера режим Олександра Лукашенка.

Напередодні Шишов не повернувся з ранкової пробіжки, а сьогодні вранці його знайшли повішеним в одному з парків Києва. Політичні експерти одразу пов’язали смерть опозиціонера з діями КГБ Білорусі та ФСБ Росії.

Навпроти будівлі посольства біля стального хреста розкладені фотографії Шишова та інших загиблих опозиціонерів, свічки та лампадки. Люди тримають фото Шишова з написом “Вічна пам’ять герою вільної Білорусі” та скандують: “Не забудемо, не пробачимо!”

“Це не був суїцид однозначно. Це була показова страта сміливої та доброї людини, яка багато зробила для нашої республіки. Ми маємо показати, що будемо продовжувати боротьбу”, – заявив білоруський опозиціонер Юрась.

“Ми разом з білорусами захищали свободу України у 2014 році на фронті. Разом з Віталієм Шишовим організовували чисельні мирні акції у Києві. Я переконаний, що його вбили на замовлення Лукашенка під патронатом Кремля”, – зазначив керівник київського осередку “Національного корпусу” Сергій Тамарін.

Білоруські правозахисники підкреслили, якщо раніше Олександр Лукашенко вбивав опозиційних політиків вдома, то тепер він починає їх страчувати й на території інших держав за згодою свого покровителя – президента Росії Володимира Путіна.

Громадянська дружина Шишова закликала присутніх замість портретів загиблого чоловіка та квітів брати у руки зброю та повалити режим Лукашенка. “Якщо він залишиться при владі, то вчора це трапилося з Віталіком, а завтра так само вчинять з вами”, – зі сльозами на очах сказала вона.