Блудні сини: добірка книг про героїв, що відцуралися своїх родин

ДУМКА 9, Серпень 2020, 00:38 56
Блудні сини: добірка книг про героїв, що відцуралися своїх родин

Родинні звязки завжди були нескінченною темою для обговорень та переживань. У цих книжках – найбільш відверті історії про сімейні стосунки та іх наслідки.

Для одних сім’я – це цінність і сенс усього життя. Для інших родина – це коло, яке хочеться чимшвидше розірвати та втекти від нього світ за очі. Та якби там не було у літературі є безліч цікавих сюжетів на цю тему. І навіть цілий жанр – родинна сага. Сьогоднішня добірка книжок про родину, сімейні шафи та їхній вміст зі скелетами. І, звісно, для хорошого читання.

Художні книги про сім’ю

Книги про сімейні таємниці завжди сповнені загадок. Їх і хочеться одразу розплутати, але водночас і не хочеться бруднитися чужими історіями, які часто далекі від позитивного настрою і гепі-ендів. «Бог дрібниць» Арундаті Рой прочиняє завісу розуміння індійського суспільства. Тут кожен може поринути у мальовничий світ природи Індії та безжальний світ звичаїв та традицій. Головна героїня переступила правила своєї касти тричі: спершу вона вагітною втекла з громади, потім, після розлучення, вернулася з дітьми назад. Та зрештою, покохала того, кого у цьому кастовому суспільстві, кохати аж ніяк не можна було. І тепер її та дітей всюди чекатиме осуд, на який не зважати не вийде.

Повчальні розповіді про сім’ю творить у свій творчості письменниця Селесте Інґ. Але не бійтеся, моралізаторства у її творах зовсім не має. Зате є цікавий сюжет, динамічні персонажі, життєві ситуації та висновки, які роблять (не роблять) герої і заодно читачі. Також у центрі кожної книжки Інґ родина зі своїми щастям, таємницями, трагедіями. «Несказане» перший роман авторки, який побачив український читач. Ядром твору є сім’я Лі, а центром самої родини є старша дочка. Все та всі крутиться навколо неї. І ось воно щастя та радість. Раптове зникнення цієї дитини оголяє справжність всієї родини. І правда, яка ось-ось вирине у світ, буде болючою навіть по ту сторону друкованих сторінок.

«Люди у гніздах» – родинна історія від українського письменника Олега Коцарева. Є сімейні події, сюжети, які передаються крізь віки: з покоління в покоління. Це роман саме такий. Це суміш розповідей, які з часом затираються, набувають фантастичних форм. Та вони ніколи не перестають бути частиною нашої родинної пам’яті.

Чи книги для дошкільнят про сім’ю важливі? Думаємо, що так, адже для будь-якого малюка родина – це опора його життя. Також це потужний острівець безпеки, розвитку та нових знань. Та всі ми люди, і нам не уникнути певних конфліктів та негативу навіть у колі сім’ї. І тут головне правильно проговорювати та доносити меседжі про те, що таке буває та любові від того не зменшується. А що краще за цю книжку донесе таку ідею? «Так добре бути разом» Ютти Ланґройтер – це історія зайчика Йозі, який посварився з своїми сестрами. Він надокучав їм та злив їх, тому сестри вирішили піти погуляти з подругою на двір і заразом втекти він брата. Але несподівана буря змушує Йозі поспішити на допомогу своїм сестрам та забути про всі попередні образи. Це добра та світла книжечка про важливість стосунків у сім’я.

Також ви можете самі проглянути й інші найкращі книги на будь-який ваш смак та жанр.