Брат голови ОПУ стане свідком у справі “плівок Єрмака”

Ірина Дубровська 27, Квітень 2020, 13:37 84
Брат голови ОПУ стане свідком у справі “плівок Єрмака”

Адвокат Масі Наєм заявив, що перекваліфікація справи плівок Єрмака у шахрайство свідчить про те, що поліція буде розслідувати виключно факт записів, а брат очільника Офісу президента буде свідком.

“Передали тому, що спеціальна антикорупційна прокуратура вирішила, що на цих плівках не має факту передачі грошей від Дениса Єрмака Андрію (голові Офісу президента, – Ред.). таким чином, нібито немає складу злочину, згідно з статтею 369 кримінального кодексу.” – розповів адвокат Наєма.

Адвокат зазначив, що на його думку, НАБУ не вистачило часу, щоб вони це дійсно розслідували.

“В будь-якому разі, якби ця історія була така чиста і правильна, ви б це дізнались не від нас чи Гео Лероса, а від САП. А вони зробили це тишком-нишком, тому що знали, що відношення до цього рішення буде, м’яко кажучи, недовірливе”, – підкреслив він.

Адвокат зазначив, що наслідком перекваліфікації справи буде розслідування того, як двоє людей писали Дениса Єрмака, а не його дій.

Він додав, що перекваліфікація справи у шахрайство стосується виключно двох осіб, що знімали відео.

Масі Наєм зазначив, що Денис Єрмак не буде фігурувати у справі про шахрайство: “Максимум – фігуруватиме свідком.”

За словами Наєма, за логікою САП, Денис Єрмак не знав, що двоє записувачів відео беруть від його імені гроші, а відповідно, ніяких коштів брату в ОП не передавав.

Він зауважив, що у записувачів немає доказів передачі коштів Єрмаку.

Також він уточнив, що Гео Лерос проходить у справі, як заявник про злочин.

Нагадаємо, нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос в суботу, 29 березня, виклав у вільний доступ відео, на яких брат глави ОП Андрія Єрмака – Денис Єрмак – обговорює питання призначення на різні державні посади.

Андрій Єрмак 29 березня заявив, що подає заяви до СБУ та ДБР через відео, розповсюджене народним депутатом від “Слуги народу” Гео Леросом.

Згодом Лерос оприлюднив нові відео розмов брата глави Офісу президента Андрія Єрмака – Дениса Єрмака.

ДБР відкрило кримінальне провадження на Гео Лероса за поданням голови ОПУ Єрмака.

Брат Єрмака підтвердив свою особу на записах.

У середу, 1 квітня, до народного депутата від Слуги народу Гео Лероса приїхали співробітники Служби безпеки України.

2 квітня народний депутат від фракції “Слуга народу” Гео Лерос опублікував нові записи, на яких брати Єрмаки нібито сприяли призначенню в керівництво Енергоатому Володимира Купчака за хабар.

Дмитро Штанько і Сергій Шумський, які на записах, опублікованих Леросом, разом з братом очільника Офіса президента Андрія Єрмака Денисом проводили співбесіди кандидатів на держпосади, написали заяви в НАБУ.