Чи повернуться діти до повноцінного навчання з 1 вересня: в МОН дали відповідь

Христина Качоровська 5, Травень 2021, 10:12 73

У міністерстві освіти поки що не можуть з упевненістю сказати, чи повернеться навчальний процес в Україні в звичне русло. Єдине, в чому впевнені в профільному міністерстві, що навіть після повернення до звичного способу життя процес навчання не стане повністю колишнім.

Принаймні, в цьому впевнений освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, що буде з навчанням вже в новому навчальному році зараз прогнозувати неможливо. Як і зараз, все буде залежати від ситуації з пандемією COVID-19 в кожному українському регіоні:

“Ми прагнемо до того, щоб школярі та студенти якнайшвидше повернулися до звичного освітнього процесу. Але зараз коронавірус так мутував, що він нього страждають навіть діти… Якщо до осені ми навчимося протистояти хворобі, то діти повернуться за парти. Багато чого буде залежати і від темпів вакцинації “.

При цьому, впевнений Горбачов, та система освіти, яка існувала до пандемії , навряд чи відновиться в майбутньому:

“Коли ми повернемося до звичного життя – а я впевнений, що це обов’язково трапитися – то ми повернемося з великим досвідом життя в умовах пандемії. Звичайно ж, це відіб’ється і на освіті”.

Омбудсмен вважає, що вчителі, після набутого цифрового досвіду викладання, навряд чи захочуть повністю відмовитися від онлайн-навчання і такі уроки залишаться на ряду з навчанням за партами.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що через карантин навчальний процес у школах може продовжуватись у червні.

Також повідомлялось, що батькам школярів та дошкільнят дозволили заходити в навчальні заклади.