Депутати від “Слуги народу” намагаються добитися допуску до ЗСУ представників Московського патріархату

ДУМКА 30, Червень 2021, 06:20 2793
Депутати від “Слуги народу” намагаються добитися допуску до ЗСУ представників Московського патріархату

Депутати від фракції “Слуга народу” відклали прийняття закону про капеланів на два роки і домагаються знищення перешкод для доступу Московського патріархату до українських військових.

Про це повідомляє Європейський інститут.

Відзначається, що представники правлячої партії розгорнули інформаційну кампанію і просувають ідею начебто необхідності прийняття закону про капеланів, апелюють до опонентів звинуваченнями в “політиканстві” і закликають якомога швидше створити інститут військових капеланів в Україні.

Однак, в матеріалі наголошується, що проект відповідного закону вже був розроблений при каденції п’ятого президента України Петра Порошенка, причому до нього були залучені і представники духовенства, і військові та експерти. Розроблений закон вирішував, зокрема, питання статусу, соціального забезпечення та гарантій для військових капеланів. Крім цього, закон створював перешкоди для доступу до українських військових московської церкви та проросійських тез, які вона активно поширює. Наприклад, про те, що на Сході України йде “громадянська війна”.

Зазначається, що розроблений законопроект був прийнятий Верховною Радою попереднього скликання в першому читанні 2019 року. Згодом документ перейшов” у спадок ” нинішньому складу ВР і міг бути прийнятий в той же 2019 році. Однак представники фракції “Слуга народу” всіляко гальмували розгляд цієї ініціативи і в кінці законопроект був відкладений, йдеться в матеріалі Європейського інституту.

Розгляд нового законопроекту ініціювала опозиція. І для того, щоб рішення все ж було прийнято, до підписання проекту залучили і представників партії Зеленського. Друга версія проекту була прийнята в першому читанні тільки 21 травня 2021 року.

Зазначається також, що на сьогодні “промосковське” крило вимагає вилучити з проекту запобіжник допуску до українських воїнів капеланів з церков країни-агресора. І замість того, щоб чинити опір такій злочинній ініціативі, представники “СН” вимагають прийняти закон на кшталт “без політики” і якомога швидше і в будь-якому вигляді.

Однак, у матеріалі Європейського інституту, зазначається, що закон, де в якому не міститимуться перешкоди для доступу Московського патріархату до українських військових, може завдати серйозного удару безпеці України в цілому.