Димохідна система у приватному будинку. Як обрати кращий варіант

ДУМКА 17, Серпень 2020, 18:57 78
Димохідна система у приватному будинку. Як обрати кращий варіант

Димар – це найважливіший елемент будь-якої опалювальної системи, яка працює на твердому паливі. Правильно встановлений димохід, це гарантія якісної, довговічної та безпечної роботи. Завдяки якісному димарю Ви отримаєте хорошу тягу, а це запорука тепла та економічної витрати паливних ресурсів. Завжди потрібно дотримуватись загальноприйнятих правил протипожежної безпеки. І пам’ятати, що труби мають бути ізольовані вогнетривкими матеріалами.

З чого складається димохідна система?

Модульний димохід це продумана конструкція, яка створюється з окремих частин різних розмірів труб і різного призначення. На сьогоднішній день такі системи широко використовують не тільки на промислових об’єктах, але і в приватних будинках, дачах і котеджах.

Чому варто звернути свою увагу саме на такий вид димоходів?

  • Низька вартість;
  • Легкість всієї конструкції;
  • Простота системи монтажу;
  • Герметична, і ефективна робота.

Які елементи входять до складу модульної системи димоходу?

  • Для з’єднання декількох труб між собою обов’язково потрібні трійники та перехідники.
  • Коліно звичайне або поворотне – Буде потрібно, наприклад, при підключенні камінної топки до димоходу.
  • При проведенні димової труби через перекриття встановлюють патрубок.
  • Для міцного кріплення труб, наприклад до стіни використовуються кронштейни. Діаметр кронштейна повинен збігатися з діаметром труби.
  • Для того, щоб запобігти попаданню опадів у димохід доцільно використовувати покрівельнеоброблення.

Це все основні елементи модульних систем. Але зазвичай виробники додають ще й багато інших, і цей список можна продовжити.
Ще одним важливим аспектом при виборі димоходів є матеріл труб з якого він буде в подальшому складатися. Найбільш популярним вважають димар з нержавійки. Це досить якісні труби, які найбільш дешеві у ціновому діапазоні. Вони є найбільш універсальними, так як підходять до більшості видів опалювальних пристроїв.

Димохідна система у приватному будинку. Як обрати кращий варіант

Сендвіч-труби це також нержавіюча сталь. Вони формуються з двох круглих труб, одна з яких менша в діаметрі, і між собою вони доповнюються ізолюючим матеріалом у вигляді мінеральної вати. Такі труби найкращий варіант для встановлення на зовнішній частині будинку. Вони легко переносять перепади температур, і мають мінімальний ризик для утворення конденсату.

Всі ці види мають відповідні комплектуючі. Вони досить легко та швидко встановлюються, і не потребують облаштування додаткового фундаменту.

Якщо Ви вирішили встановлювати димохід, то краще звернутися до спеціалістів.

Комплектацію модульних систем завжди можна переглянути на сайтах виробників, або звернутись в магазин димоходів, що спеціалізується на установці димохідних систем.