Дитячий омбудсмен обурена покаранням у справі 8-річного хлопчика, за яким недогледіли

ДУМКА 22, Травень 2021, 06:20 98
Дитячий омбудсмен обурена покаранням у справі 8-річного хлопчика, за яким недогледіли

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова вимагає від правоохоронців пояснити, чому в Києві тато недогледів за 8-річним сином, і той сам пішов бродити по столичному метро, а відповідальність за це поклали на матір.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

Омбудсмен звернулася до заступника голови Національної поліції — начальника Головного управління Нацполіції в Києві Андрія Крищенка.

Вона просить об’єктивно визначати суб’єкт адміністративного правопорушення при складанні адміністративного протоколу за статтею 184 (невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) кодексу України Про адміністративні правопорушення.

“Згідно із законодавством, у матері і батька рівні права і обов’язки по вихованню дитини, незалежно від того, чи перебували вони в шлюбі між собою (стаття 141 Сімейного кодексу України)», — підкреслила вона.

Також Денисова зазначила, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання та розвиток дитини — стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства».

“Сподіваюся, що цей прикрий випадок стане наукою як для батьків, так і для правоохоронців», — додала вона.

Що це за Історія?

Співробітник поліції на станції метро «Дорогожичі» 19 травня побачив хлопчика, який блукав один. З’ясувалося, що жінка залишила сина з батьком і молодшою дочкою вдома, а сама пішла у справах. Хлопчик самостійно вийшов з квартири і відправився її шукати.

Правоохоронці повернули хлопчика мамі, з ним все гаразд. Вони провели з нею профілактичну бесіду і попередили про те, що потрібно бути уважнішими і стежити за дітьми.

На матір хлопчика оформили адміністративний протокол. Санкція статті передбачає попередження або штраф від 850 до 1700 гривень.

Чому покарали саме матір?

У коментарі ” Українській правді. Життя ” у відділі комунікації поліції Києва розповіли, що забирати хлопчика прийшла мама, тому і протокол оформили на неї.

“Чому оформили саме на маму? Тому що мама прийшла. Якби прийшов батько-оформили б протокол на нього”, – пояснила співробітниця відділу комунікації поліції Києва Наталія Керницька. У поліції стверджують, що це не обов’язково повинна була бути розмова з мамою — просто по ситуації.