Дизайнер пояснив появу скандальної вишиванки Зеленського, яка схожа на російську косоворотку

ДУМКА 20, Травень 2021, 21:15 257
Дизайнер пояснив появу скандальної вишиванки Зеленського, яка схожа на російську косоворотку

Дизайнер Артем Климчук пояснив, чому президент Володимир Зеленський відзначив День вишиванки у сорочці, схожій на російську косоворотку.

За словами дизайнера, це не косоворотка, а вишиванка, зроблена за традиціями рідного регіону глави держави.

“Під час створення вишиванки для Володимира (Зеленського – ред.) за основу ми взяли національний костюм дніпропетровського регіону.

Для сходу України боковий розріз на сорочці був досить поширеним елементом. Він був дуже популярний у ХІХ столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз”, – пояснив Климчук.

За його словами, в оздобленні сорочки також було використано традиційні орнаменти регіону і характерний виріз квадратної форми у жіночій сорочці.

“Ми стилізували дещо візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях”, – сказав дизайнер.

Нагадаємо, вишита сорочка глави держави дуже схожа на російську косоворотку, яка є предметом російського національного костюма, що викликало велике обурення українців.