Для українців розробили рекомендації на випадок повномасштабної війни з Росією

ДУМКА 25, Червень 2021, 06:27 404
Для українців розробили рекомендації на випадок повномасштабної війни з Росією

У Києві презентували інформаційну брошуру»у разі надзвичайної ситуації або війни”.

Це колективна праця представників ДСНС, Міноборони, Генштабу ЗСУ та громадських організацій.

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті любов Цибульська, яка презентувала видання, пояснила, що в ньому наводяться корисні поради для населення на випадок вторгнення на територію України загарбника, а саме Росії.

Цибульська акцентувала увагу на своєчасності розробки такого посібника саме зараз – в період ескалації ситуації на російсько-українському кордоні. «У цій брошурі ми не говоримо про якусь абстрактну загрозу, ми чітко називаємо агресора – агресором, Росію окупантом», – пояснила Цибульська.

Зразком послужила шведське керівництво, яке є вкрай коротким, але в той же час в ньому наводяться чіткі і практичні поради.

“Цю брошуру можна дуже легко і швидко прочитати в момент безпосередньої загрози – – запевнила Цибульська. – Вона містить поради про те, як підготувати свій будинок, що робити під час артобстрілів, під час обстрілів зі стрілецької зброї. Найбільшою цінністю цієї брошури є те, що ми включили поради, як поводитися в інформаційному полі і протистояти дезінформації».

Брошура буде поширюватися як онлайн, так і в друкованій формі. Центр планує видати близько 100 тисяч примірників, які лунатимуть переважно на півдні та сході України. Видання публікуватиметься чотирма мовами-українською, кримсько-татарською, російською та англійською.