До кінця року Україна сформує дивізіон з американських кораблів

ДУМКА 2, Червень 2021, 06:42 64
До кінця року Україна сформує дивізіон з американських кораблів

До кінця поточного року у складі Військово-Морських Сил ЗС України буде сформовано дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів типу «Island», які передані нашій державі в рамках двостороннього співробітництва між США та Україною. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України з посиланням на слова його очільника Андрія Тарана.

За словами Тарана, до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» впродовж 2021 року доєднаються ще 3 катери проєкту «Island».

«Відновлюючи бойові спроможності вітчизняного флоту, ми переоснащуємо його озброєнням, яке б було сумісне із зразками держав-членів НАТО. Тому усі три катери типу «Island» надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями», – сказав Таран.

Наразі, зазначив очільник українського оборонного відомства, на катерах, які носитимуть назви «Суми» та «Фастів», в американському місті Балтимор повністю завершено відновлення технічного стану. Зараз проводиться налагодження механізмів і систем та розпочато роботу щодо встановлення озброєння на кожному із них.

Ці два катери планується відправити до України протягом третього кварталу поточного року. Також відповідні технічні роботи проводяться і на п’ятому патрульному катері Р194. Він, оснащений зброєю, обладнанням та технічними засобами, буде доставлений до Одеси наприкінці 2021 року.