Епіфаній заговорив про Томос для Білорусі

Ірина Дубровська 14, Серпень 2020, 07:24 125
Епіфаній заговорив про Томос для Білорусі

Предстоятель ПЦУ Епіфаній закликав білоруський народ відстоювати незалежність своєї Церкви.

Про це митрополит написав у Facebook, на фоні масштабних мітингів проти режиму Лукашенка, після нинішніх президентських виборів у Білорусі .

Епіфаній впевнений, що неканонічне захоплення Москвою білоруської Церкви і досі «продовжує мати трагічні наслідки для православ’я у всій Східній Європі».

«Українська Церква утвердилася серед автокефальних Церков-Сестер. Православна Церква Білорусі має ті ж підстави і право просити Матір-Церкву про Томос, коли на те буде її бажання», – зазначив він.

Митрополит пояснив, що ПЦУ не може залишатися осторонь, «коли майбутнє білоруського народу, незалежність держави, свобода і безпека громадян, їх життя опинилися під загрозою».

«Хочу побажати білоруському народу з Божою поміччю знайти свою власну відповідь на виклики, захистити свої гідність і свободу, демократичне і незалежне майбутнє своєї держави. Долучаю свій голос до заяв тих численних держав, міжнародних і громадянських інститутів, хто наполегливо закликає до негайного припинення насильства, звільнення тисяч невинно затриманих та проведення конструктивного діалогу між керівництвом Білорусі та громадянським суспільством для мирного виходу з кризи», – написав він.

Нагадаємо,11 серпня уряд Білорусі заявив про заворушення в країні, що розпочались 9 серпня в результаті президентських виборів. Влада вважає, що це намагання дестабілізувати ситуацію всередині країни, та виправдовує дії силовиків.