Фігурантів санкцій РНБО заздалегідь попереджали, щоб вони встигли вивести активи, – ЗМІ

ДУМКА 25, Жовтень 2021, 22:25 168
Фігурантів санкцій РНБО заздалегідь попереджали, щоб вони встигли вивести активи, – ЗМІ

Журналісти з’ясували, що фігуранти санкційних списків від РНБО заздалегідь отримають інформацію про те, з яких фірм потрібно вийти зі складу засновників і бенефіціарів, щоб не потрапити під обмеження влади.

Про це повідомляю розслідувачі Бігус.Інфо, передає “Думка“.

Журналісти заявили, що їм вдалося знати про те, що склад власників деяких фірм змінився перед тим, як проти даних підприємств ввели санкції. Це може свідчити про те, що їм спеціально дали можливість вивести свої активи.

Як приклад журналісти навели санкції, які були введені РНБО щодо Олександра Черпінського 15 квітня. Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій 21 квітня, але до цього Черпинський встиг покинути склад засновників 5 підприємства і санкції проти цих фірм введені не були. Цікаво, що з Черпінський почав виходити зі складу засновників фірм 12 і 13 квітня, тобто за пару днів до того, як РНБО ввела санкції.

Комі того, 2 квітня РНБО ввела санкції щодо Віктора Шермана і Валерія Пересоляка. Однак, президент підписав указ про введення санкцій тільки 3 квітня, за цей час Шерман встиг вийти зі складу засновників фірми “Міра”, а Пересоляк зник з числа засновників двох будівельних фірм в Ужгороді. Найцікавіше, що зробив він це в неробочий час-23:00, в результаті махінації фірми не потрапили під санкції.

Таким чином вивести підприємства з під санкцій встигли і ряд інших осіб, які потрапляли під санкції РНБО.

Журналісти звернулися до голови РНБО Олексія Данилова, щоб він прокоментував дану ситуацію, проте відмовився і запропонував звернеться до РНБО письмово.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може позбутися майже всього газу в своїх сховищах, якщо суд стане на бік олігарха Ігоря Коломойського, який може отримати від 9 до 15 мільярдів кубометрів.