Головні особливості статті 17 Конституції України

ДУМКА 4, Серпень 2020, 11:12 59
Головні особливості статті 17 Конституції України

Знати Конституцію України повинен кожен, хто не бажає порушувати закони та потім нести за це покарання. Вивчити всі статті загалом просто неможливо, проте бажано хоча б трохи орієнтуватися та знати базові. Це допоможе і бути сумлінним громадянином, і розбиратися в деяких питаннях навіть без юридичної освіти. Зараз Конституція України є у вільному доступні, тому ознайомитися з нею може будь-хто. Дуже зручно мати такий збірник при собі на випадок, якщо хтось буде вагатися з рішенням чи поліція зненацька зупинить на вулиці. Це допоможе не розгубитися та триматися під час розмови на рівні, що зможе додати впевненості в собі.

Про що 17 стаття КУ

Стаття 17 Конституції України в останній раз була відредагована ще в 1996 році. З того часу не було ніяких змін. У документі йде мова про захист територіальної цілісності та суверенітету України.

 

Головні моменти:

  • захист території України;
  • боротьба за суверенітет;
  • економічна та інформаційна безпека держави;
  • захист українського народу;
  • оборона України;
  • недоторканність.

За всі ці перелічені критерії несуть відповідальність наші Збройні Сили. Саме ЗСУ мають змогу захистити українську територію або державні кордони. Також за безпеку країни відповідають ще й правоохоронні органи, спеціальні організації, визначені законом.

Слід завжди пам’ятати про те, що ЗСУ чи поліція не можуть обмежувати права та свободу громадян України для того, щоб знищити конституційний лад, усунути діючу владу чи перешкодити її діяльності будь-яким чином.

Держава в свою чергу обов’язково повинна забезпечити захист всіх мешканців України, які вирішили служити в Збройних Силах чи працювати в поліції, бути членами будь-яких офіційних військових формувань. Окремо слід зазначити, що Україна повинна не тільки захищати таких громадян, а ще й виплачувати їм щомісячно кошти за працю, службу. Захищаються і члени родин, якщо це необхідно.

Також в статті вказано про те, що в Україні суворо заборонено створювати збройні формування, які не передбачені законом. Не можна також розташовувати на вказаній території іноземні військові бази, оскільки це може зашкодити нашій безпеці.

Кожен повинен знати ці основні положення для мирного життя в Україні. Якщо ви не будете володіти актуальною інформацією, то ваші права можуть порушити. Тому важливо знати основні моменти.

За матеріалами сайту: https://konstitutsiya.com.ua/.