Група кораблів НАТО зайде в порт Одеси і проведе навчання з ВМС України

Володимир Маркопольский 26, Лютий 2021, 08:49 176

Друга постійна протимінна група кораблів Північноатлантичного альянсу (НАТО), яка зараз перебуває в акваторії Чорного моря, 25 лютого зайде в порт Одеси в рамках першого розгортання Альянсу в 2021 році.

До складу групи кораблів входять турецький флагман Sokullu Mehmet Paşa, фрегат BGS Priboy( Болгарія), тральщики ROS Lupu Dinescu (Румунія), ESPS Tajo (Іспанія) і TCG Ayvalık (Туреччина), а також болгарські і румунські мінно-тральні кораблі.

Дана група кораблів НАТО відвідає український порт з метою проведення навчань з Військово-Морськими силами України, а також візьме участь у румунсько-болгарських навчаннях з протимінної боротьби “Посейдон” і відвідає порт Констанца в Румунії.

Також дана група кораблів НАТО проводитиме патрулювання міжнародних вод.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна запропонувала використовувати літакам Північноатлантичного альянсу небо над окупованим Російською Федерацією півостровом Крим.

Так само ми повідомляли, що ракетний есмінець типу «Арлі Берк» USS Porter відвідав в Чорне море для здійснення операцій з морської безпеки в регіоні.