Інститут нацпам’яті заявив, що не допустить перейменування проспекту Бандери назад на Московський

Володимир Маркопольский 17, Лютий 2021, 21:44 93
Інститут нацпам’яті заявив, що не допустить перейменування проспекту Бандери назад на Московський

Постійні спроби поміняти назви вулиць, запевняє глава Інституту, тільки “кошмарять українців”.

Глава Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в коментарі Telegram-каналу PavlovskyNews заявив, що проспекту Бандери в Києві не повернуть колишню назву, Московський проспект, оскільки рішення суду не набуде чинності.

“Рішення Окружного адмінсуду Києва не вступило в силу. І не вступить, оскільки воно буде оскаржене Київською міськрадою та Інститутом нацпам’яті. Чим завинив Корчак, Алмазов та інші перед активістами, які подали позов, з судового рішення не зрозуміло. Тільки людей кошмарять-перейменовують туди і назад”, – заявив Дробович.

Він зазначив, що мотивація позивачів, які звернулися до ОАСК з проханням повернути попередню назву проспекту Бандери йому не особливо зрозуміла.

За словами голови Інституту нацпам’яті, документи для оскарження рішення ОАСКа в апеляції вже готуються.

Відзначимо, в рішенні ОАСКа сказано, що воно набирає чинності лише після закінчення терміну подачі апеляційної скарги — якщо її не подадуть. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства, апеляційна скарга подається протягом 30-ти днів з моменту прийняття рішення судом. Тобто це рішення можна оскаржити до 28 лютого 2021 року.

Про те, що ОАСК скасував рішення Київради від 2016 року Про перейменування 5 вулиці в Києві (включаючи проспект Бандери), стало відомо 11 лютого. Рішення було прийнято 28 січня 2021 року.